Rozmaryn

Możliwość komentowania Rozmaryn została wyłączona 53
Rozmaryn
1 vote, 9.00 avg. rating (83% score)

zdrowie (14)Rozmaryn

Rozmaryn najbardziej jest znany jako przyprawa dodawana do potraw zawierających mięsa i ryby a także sałatek bardzo ułatwiająca trawienie, ale rozmaryn jest bardzo pomocny także jako lekarstwo na takie dolegliwości jak: zaburzenia żołądkowo ? jelitowe, wzdęcia a także zapalenie oskrzeli, krtani i gardła oraz gorączka i zdenerwowanie. Zaparza się rozmaryn jak herbatkę zalewając łyżeczkę ziela szklanką wrzącej wody. Zaleca się picie takiej herbatki 3 razy dziennie.

Aloes

Wiele osób ma aloes w doniczce jako roślinę ozdobną nawet nie zdając sobie sprawy z jego cennych właściwości a jest ich naprawdę całkiem sporo:
Świeży sok z jego liści leczy skaleczenia; mikstura zrobiona z aloesu (roślina musi być trzyletnia i niepodlewana przez okres 2 tygodni ? należy z niej odłamać kilka dolnych liści i wyciśnięty z nich sok należy zmieszać z miodem i czerwonym winem w równych proporcjach; odstawić na 2 tygodnie) zażywana raz dziennie po jedzeniu w ilości jednej łyżeczki wspaniale radzi sobie z dolegliwościami spowodowanymi wrzodami przewodu pokarmowego.

Tagi: zerwany triceps, etykiety inspekcyjne na zamówienie, przesłony wodoszczelne, złomowanie auta tarnobrzeg, etykiety inspekcyjne z datą, Tynk mozaikowy Lakma, lpk110, busy do danii szamotuły, armatura łazienkowa Apavisa, przeszczep łąkotki warszawa, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie

Inne wpisy:

admin

View all contributions by admin