OPRYSZCZKA

Możliwość komentowania OPRYSZCZKA została wyłączona 42
OPRYSZCZKA
1 vote, 8.00 avg. rating (78% score)

DSC_0021.JPGWirus Herpes Simplex typu 1należy do tej samej grupy wirusów, co wirusy ospy wietrznej czy półpaśca i podobnie do nich osiada nie na skórze, lecz na zakończeniach włókien nerwowych. Zarażonych nią jest aż 80 % populacji ludzkiej to jednak nie wszyscy zachorują.
Przez większą część czasu wirus jest uśpiony i zarażony nim człowiek nie ma żadnych objawów. Dopiero sprzyjające warunki, a więc stres, przegrzanie lub wyziębienie organizmu powodujące obniżenie odporności powoduje jego uaktywnienie? robi się wtedy na skórze ?zimno?, zwykle w miejscach gdzie łączy się skóra z błoną śluzową, a więc na wargach i w okolicy dziurek nosowych. Zwykle nie robi zarażonemu wielkiej krzywdy, ot robi się swędzący, czasami bolący pęcherzyk, który jest uciążliwy i nieestetyczny, ale po kilku dniach zasycha, robi się strupek i odpada. Czasami występuje gorączka. Ale czasami w skrajnych wypadkach naprawdę może wywołać poważną chorobę. Chodzi tu o przypadek, gdy wirus dostanie się do oka i zaatakuje rogówkę, co może doprowadzić do utraty wzroku, a czasami wirus ten może spowodować zapalenie opon mózgowych.

Tagi: kinesiotaping bielsko biała, vetrex okna bielsko biała, kompleksowe usługi ślusarskie kraków, baront schody, armatura łazienkowa Apavisa, ra nails lakier hybrydowy, Minikoparka Gorlice, highlightersmink, szkiełkowanie kraków, markizy Kęty, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850

Inne wpisy:

admin

View all contributions by admin