Lubczyk

Możliwość komentowania Lubczyk została wyłączona 73
Lubczyk
1 vote, 8.00 avg. rating (78% score)

medycyna (18)Jak sama nazwa wskazuje kiedyś uważany był za ziele na miłość. Nasze babcie robiły z niego miłosny napój i ponoć nawet działał, chociaż żadne badania naukowe tego nie potwierdzają. Nie znaczy to, że powinniśmy go ignorować, a wręcz przeciwnie, gdyż nie tylko wspaniale pachnie i nie ma żadnych trudności w jego hodowaniu, ale może korzystnie wpływać na nasze zdrowie. Przede wszystkim poprawia pracę nerek i działa moczopędnie a także wiatropędnie, rozkurczowo a nawet wykrztuśnie. Z pewną ostrożnością natomiast powinny go spożywać osoby, które dużo przebywają na słońcu, gdyż pod wpływem jego promieni mogą powstawać na skórze brzydkie przebarwienia, a także kobiety w ciąży (lubczyk uchodzi za ziele o działaniu poronnym) i takie, których miesiączki są bardzo obfite.
Działanie lecznicze ma zarówno korzeń lubczyku ( odwar zrobiony z łyżeczki suszonego korzenia lubczyku i filiżanki wody działa moczopędnie) jak i suszone części zielone tej rośliny ( suszony lubczyk zmieszany z suszonym tymiankiem i zaparzony działa wykrztuśnie).
Świeży zielony lubczyk można dodawać na przykład do zup: ma smak i zapach podobny do przyprawy do zup w płynie ? popularnej maggi.

Tagi: Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, baront schody, złomowanie auta tarnobrzeg, GAP Fakturowy BMW, Tynk silikonowy Lakma, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, fluorokrzemian glinu, kawitacja kielce, Minikoparka Gorlice, standy eliptyczne cena druku

Inne wpisy:

admin

View all contributions by admin