Jak zapobiegać chorobom cywilizacyjnym?

Możliwość komentowania Jak zapobiegać chorobom cywilizacyjnym? została wyłączona 384
Jak zapobiegać chorobom cywilizacyjnym?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_lekarz11.jpgChoroby cywilizacyjne często mają związek z nieprawidłowym stylem życia. Cukrzyca typu 2, choroba wieńcowa, otyłość – w dużym stopniu możemy im zapobiec i zachować dobre zdrowie, aż do wieku podeszłego.

W kwestii chorób cywilizacyjnych, nasze zdrowie jest w naszych rękach. O co powinniśmy zadbać? Kluczową kwestią jest dieta. Powinna być różnorodna i dobrze zbilansowana. Współcześnie zwykle polecana jest dieta wysoko błonnikowa i nisko tłuszczowa. Takie rozwiązanie jest korzystne, choćby ze względu profilaktyki przeciwnowotworowej. Oczywiście, nie warto przesadzać ze zbyt dużą ilością błonnika, a także zbyt niską zawartością tłuszczu w diecie.

Aby zachować dobre zdrowie, musimy także zadbać o odpowiednią dawkę wysiłku fizycznego. Regularnie uprawiany sport ma wpływ na przykład na regulację działania insuliny. Zmniejsza insulinooporność, a tym samym obniża ryzyko zachorowania na cukrzycę.

Zdrowie w dużym stopniu zależy od naszego stylu życia. Warto więc zadbać o nie kompleksowo. Dobre nawyki żywieniowe oraz ćwiczenia to droga do uniknięcia poważnych chorób.

_______________________
źródło: http://www.zagrywajmy.pl/

Tagi: etykiety inspekcyjne z datą, Usuwanie owłosienia żary, balayage fryzjer kraków, glutamina katowice, kinesiotaping bielsko biała, Minikoparka Gorlice, armatura łazienkowa Apavisa, Drepo zadaszenia tarasów, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, baront schody, durobet ceny

Inne wpisy:

admin

View all contributions by admin