Co za dużo to niezdrowo!

Możliwość komentowania Co za dużo to niezdrowo! została wyłączona 28
Co za dużo to niezdrowo!
1 vote, 7.00 avg. rating (73% score)

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPrzyzwyczailiśmy się do myślenia, że owoce i warzywa w codziennej diecie oraz odpowiednia ilość białka oraz duża ilość wypitej wody wspaniale wpływa na nasze zdrowie. Owszem jest to prawda, ale należy pamiętać, aby nie przesadzać z ilością tych produktów. Zbyt duża ilość wypitej wody w ciągu doby może rozregulować w bardzo krótkim czasie gospodarkę wodno-mineralną, może wywołać osłabienie, bóle głowy, rozkojarzenie a nawet w skrajnych przypadkach utratę przytomności. Odpowiednia ilość wypitej wody w ciągu doby wynosi około 2 litry.
Podobnie ma się z nadmiarem błonnika, który to nadmiar niekorzystnie wpływa na nasz organizm. Nadmiar może wywoływać wzdęcia, bóle brzucha oraz zaburzyć wchłanianie żelaza, wapnia, witamin a także leków obniżających poziom cholesterolu i tabletek antykoncepcyjnych. Optymalna ilość błonnika na dobę to około 40 gram.
Nadmiar białka, natomiast, przeciąża nerki i wątrobę, może doprowadzić do zmian miażdżycowych, nadciśnienia i chorób stawów. Dzienne zapotrzebowanie na białko wynosi 0.8 grama na każdy kilogram naszego ciała?

Tagi: Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, szkiełkowanie kraków, lpk110, kompleksowe usługi ślusarskie kraków, vetrex-v90-alphaline, markizy Kęty, Gniewiński portal, Fotodepilacja Żary, baront schody, Usuwanie owłosienia żary, Vademecum elektryka SEP

Inne wpisy:

admin

View all contributions by admin