Alkoholizm

Możliwość komentowania Alkoholizm została wyłączona 34
Alkoholizm
1 vote, 7.00 avg. rating (73% score)

Alkoholizm (6)Otaczający świat niesie za sobą coraz więcej różnego rodzaju pokus i nałogów. To, czy im ulegamy, zależy przede wszystkim od nas samych, choć kwestia ta nie zawsze jest tak prosta i oczywista. Jednym z najczęstszych i najtrudniejszych do wyleczenia uzależnień od lat pozostaje alkoholizm.

Mimo licznych programów profilaktycznych i kampanii społecznych, wciąż istnieje duża nieświadomość społeczna w tej kwestii. Wielu osobom trudno zrozumieć, że alkoholizm to choroba, którą trzeba leczyć, jak każdą inną i bez specjalnej terapii niewielka jest szansa na szczęśliwe zakończenie. Aby ją jednak podjąć niezbędne jest przyznanie się przed samym sobą do problemu, z czym również najczęściej bywa problem. Część osób wypiera po prostu ten fakt ze świadomości.

Dodatkowo sprawę pogarsza istniejące w naszej kulturze przyzwolenie na picie alkoholu przy wielu okazjach. Sprawa wymyka się jednak często spod kontroli, spożywanie tzw. procentów staje się systematyczne i nie ma tu znaczenia ich ilość. Silna potrzeba wypicia codziennie lampki dobrego koniaku czy wina to już sygnał, którego nie wolno zbagatelizować.

Tagi: blog początkującego elektronika, GAP Fakturowy BMW, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, mezoterapia vivaderm, biceps 34cm, usuwanie graffiti toruń, turnabol, Gniewiński portal, pantomograf Gliwice, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850

Inne wpisy:

admin

View all contributions by admin